A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство Буської міської ради "Буська центральна районна лікарня"

Підтримка ментального здоров’я

Дата: 14.05.2025 16:06
Кількість переглядів: 12

Фото без опису

 

⚡Підтримка ментального здоров’я на первинному рівні

🔹Щороку у травні в Україні та світі проводиться Місяць обізнаності про ментальне здоров’я — ініціатива, започаткована у 1949 році у США неурядовою організацією Mental Health America. В Україні цей місяць проходить із закликом віднайти свої сенси, які у часи випробувань працюють як внутрішні опори: «Ти як? Сенси поряд. Віднайди свої на платформі howareu.com».

🔸Сенси як теплі та підтримуючі послання зібрала у «СенсоТеку. Ти як?» Всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?» — ініціатива першої леді Олена Зеленська, разом із психологинею Світланою Ройз.

🔹Психологічна підтримка, надана на первинному рівні медичної допомоги, робить турботу про ментальне здоров’я ближчою й доступнішою для кожного. Людині більше не потрібно шукати спеціалізовані заклади чи чекати на прийом до вузькопрофільного фахівця — достатньо звернутися до свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Це просто, безоплатно і зручно.

🔸На Львівщині є 208 надавачів послуг первинної медичної допомоги за напрямом «Психіатрична та психологічна допомога». Понад 1000 лікарів ПМД (сімейних лікарів, педіатрів, терапевтів) надає таку допомогу в понад 489 місцях надання послуг (центрах ПМД, амбулаторіях та ін.).

🔹Звернутися до сімейного лікаря слід, якщо ви помічаєте в себе або близьких такі прояви:

➡️Порушення сну: важко заснути або навпаки — спите надто багато;

➡️Складнощі з повсякденними справами: важко піднятися з ліжка, піти на роботу чи виконати звичні обов’язки;

➡️Тривожність без видимих причин, яка заважає жити;

➡️вживання алкоголю або інших речовин;

➡️Думки про заподіяння шкоди собі;

➡️Проблеми з апетитом: надмірне чи недостатнє харчування;

➡️Погіршення концентрації уваги;

➡️Підвищена емоційна вразливість: плаксивість, роздратованість;

➡️Напади агресії або збудження;

➡️Галюцинації (слухові, зорові або інші).

‼️Ці ознаки можуть свідчити про потребу у фаховій допомозі. Не ігноруйте тривожні сигнали — звернення до сімейного лікаря може стати першим кроком до покращення самопочуття та якості життя.

🔺Також створюються Центри ментального здоров’я, передусім у кластерних і надкластерних лікарнях по всій країні. У Львівській області діє 8 таких Центрів. Знайти найближчий ЦМЗ можна скориставшись Електронною картою місць надання послуг за програмою медичних гарантій від НСЗУ Національна служба здоров'я України, обравши у списку “Пакет послуг” - “Психосоціальна та психіатрична допомога дорослим та дітям, що організовується центрами ментального (психічного) здоров'я та мобільними мультидисциплінарними командами” або зателефонувавши на гарячу лінію НСЗУ (в робочий час) за номером 1677.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень